|  Автор admin  |  0

У Житомирі 1-го січня відбулася традиційна смолоскипна хода, присвячена ідеологу та теоретику українського націоналізму Степану Бандері. Цього дня відзначають 110-ту річниці від його дня народження. Учасників ходи в Житомирі зібралось кілька сотень, вони пройшли від пам’ятника Тарасу Шевченку до вулиці Театральної, де цього року планують встановити пам’ятник Степану Бандері.

«Збираємось ми сьогодні не на честь Нового року, значних якихось гулянь, п’янок як прийнято в цей час. Ми збираємося як українські націоналісти, себе вважаємо елітою української нації, які завжди виборюють її незалежність, які боряться за її соборність, самостійність. Заради того, аби вшанувати одного із найвизначніших, а може і найвизначнішого українського націоналіста в історії – Степана Бандеру. Це людина-символ, якої бояться досі в Москві, а це наш ворог, ми всі добре дуже це знаємо» – сказав учасник смолоскипної ходи Леонід Мацієвський.

«Сьогодні День народження провідника української нації Степана Андрійовича Бандери. Ми щороку приходимо на цю смолоскипну ходу, і вшановуємо пам'ять, тому що він видатний українець, який згуртовував націю, підняв її, і сьогодні ми маємо його ідеї втілювати в життя. Сьогодні маємо будувати Україну так як він бачив» – розповіла учасниця смолоскипної ходи тетяна Голік