До Житомирської міської ради надійшла петиція, автор якої просить владу перемістити розважальні заклади з негативною репутацією за межі житлових кварталів міста. На його думку, «звичайні миролюбиві люди» та «особи, що шукають гострих відчуттів» не повинні перетинатись.

Автор запропонував декілька вирішень цієї проблеми, одна з яких – позначення закладів спеціальним знаком – чорна крапка в червоному трикутнику, щоб відвідувач був ознайомлений з ризиком, що несе відвідування такого закладу.

«Приводом до петиції стало вбивство людини 10.11.18 р. внаслідок відвідання одного з РЗНР м. Житомира. Якщо це не перший випадок вбивства, яке пов'язане із закладом і можна говорити про взаємозв'язок та системність, то треба, як мінімум, попередити про ймовірність повторення такого у майбутньому.

Ідеально ізолювати такі заклади від житлових кварталів. Тобто, щоб не перетинались звичайні миролюбиві люди та особи, що шукають гострих відчуттів (приклад ізоляції – „Нью Айленд“, що в смт Новогуйвинське), чи розмістити їх на одній з окраїн міста.

Звичайно, місцева влада не може за одну ніч винести всі РЗНР на край міста, проте вона продовжує видавати різні види дозволів на діяльність, тому все ж може впливати на заклади, які створюються і потенційно мають ознаки РЗНР.

Сьогодні м.Житомир бурхливо розвивається – приєднуються нові території. Вулицю Михайлівську перетворили на зону харчування і відпочинку....і це відповідає нормальній світовій практиці. Аналогічно треба зробити вулицю (що не перетинається з іншими) чи район (який природньо чи антропогенно відділений від житлових районів), де б люди, які люблять гострі відчуття, могли б зустрічатися один з одним, а не наводити жах на пересічних житомирян.

Альтернатива – позначення РЗНР спеціальним знаком (як практикується на дорогах) – чорна крапка в червоному трикутнику, щоб відвідувач був ознайомлений з ризиком, що несе відвідування такого закладу (тобто знак, що попереджає, що в даному закладі або поруч з ним за останні 5-10 (N) років було вбито 2-3(N)) людини», – йдеться у петиції.

Автор Юрій Солоп оприлюднив петицію 12 листопада і з моменту публікації вона набрала лише один підпис.

Проте інформацію про вбивство, яке відбулось цими вихідними біля одного з розважальних закладів, речниця ГУНП Алла Ващенко не підтвердила.

«До поліції повідомлень про таку подію у вказаний період часу не надходило», – зазначила Алла Ващенко.