Міністерство оборони України отримало 1,2 млн грн штрафних санкцій від ДП «Житомирський бронетанковий завод». Кошти з підприємства стягнули через неналежне виконання державного контракту, адже завод не здійснив поставку військової техніки. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко. Він зазначив, що у зв’язку з цим замовником не було отримано цю військову техніку у визначені умовами терміни та у відповідній кількості, а отже – і не відправлено її до підрозділів ЗС України.

«Рішення суду за позовом військової прокуратури Центрального регіону України: МОУ отримало 1,2 млн грн у якості штрафних санкцій від держпідприємства.

З історії справи: у березні 2018 року військова прокуратура Центрального регіону України звернулася до господарського суду м. Києва з позовною заявою в інтересах держави в особі Міністерства оборони України до ДП „Житомирський бронетанковий завод“. Суть позову – стягнення з останнього штрафних санкцій за неналежне виконання державного контракту.

Установлено, що вказаний суб’єкт господарювання не здійснив поставку військової техніки, визначеної умовами контракту, порушивши договірні зобов’язання перед МОУ. У зв’язку з цим замовником не було отримано цю військову техніку у визначені умовами терміни та у відповідній кількості, а отже – і не відправлено її до підрозділів ЗС України.

11.07.2018 р. за результатами роботи військової прокуратури Центрального регіону цей позов задоволено рішенням господарського суду м. Києва. З ДП „Житомирський бронетанковий завод“ на користь Міноборони стягнуто пеню в розмірі 578 755,19 грн та штраф – 652 587,32 грн.

На даний час ці кошти перераховано на рахунки Міністерства оборони України.

Робота військової прокуратури, спрямована на захист інтересів держави в оборонній сфері, триває», – йдеться у повідомленні.