У Житомирі вчора, 7 лютого, відбулася позачергова сесія облради. Ранок розпочався зі штурму під стінами Житомирської ОДА, також під час засідання були бурхливі виступи. Закінчилася сесія також обуренням.

Коли засідання офіційно оголосили закритим, на трибуну вийшов чоловік, який записувався попередньо на виступ, але слово йому так і не надали. Він підняв питання щодо проблем, які виникли на гранітно-видобувному кар'єрі, що знаходиться у смт Головине.

Йдеться про кар'єр на Житомирщині і з'єднану з ним помпову станцію енергетики, яку відрізали за борги. Тепер, кажуть, воду дадуть, лише коли будуть гроші. Селяни стоять у чергах до криниць і пишуть листи чиновникам, але за місяць на їхні скарги жоден не відреагував.

Вийшовши до середини залу, чоловік звернувся до депутатів: «Було неодноразово винесене питання щодо Головинського кар'єру. 20 грудня було відключено світло на даному підприємстві. Це відключення призвело до того, що селище на Новий рік залишилося без водопостачання та іншої інфраструктури. На сьогоднішній день ми зверталися до депутатів, голови ОДА. Було запропоновано зробити збори жителів селища для того, щоб належним чином винести це питання на сесію.

Позавчора пройшов збори жителів селища. У мене є всі документи, оформлені належним чином. На зборах було озвучено проблемне питання. На сьогодні селищем було проголосовано звернутися до депутатів облради, щоб внести зміни в орієнтовний план розвитку ОТГ. Також ми написали звернення до депутатів, щоб зберегти Головинське родовище та накласти на нього мораторій, щоб його не розкрадали.

Із 2015 року є така тенденція, як виділення земель. Ми просимо, щоб дане питання винесли на розгляд наступної сесії, оскільки ця закінчилася. Люди з селища хотіли їхати, ми оформили перепустки, зробили все належним чином, але, як бачите, нас не вислухали», – звернувся до депутатів активіст Віталій Краснобокий.

Обурився і селищний голова щодо цього питання.

«У нас у селищі 45 днів було відключене світло. На вулиці 21 століття! Дане підприємство створювало селище. Ви, мабуть, забуваєте, що Головинський кар'єр знаходиться в межах селища! Це 109 гектарів! Хто вам дав право знущатися над людьми?!

Ми вже навіть позичили в людей дизельну станцію і тягаємо того шнурка в первіснообщинному ладі!

Держгеокадастр виділив землю. Ця земля входить у ці 109 гектарів. Виділяють землі АТОвцям для ведення сільського господарства! У людей також є заборгованість по заробітній платі на підприємстві, село „поклали“ за кілька днів!» – обурився селищний голова Головине Іван Гетьманенко.

Врешті-решт після закінчення виступу селищного голови депутати пообіцяли розібратися у даному питанні.

Нагадаємо, що після сутичок під стінами Житомирської ОДА у день засідання сесії декільком активістам дозволили виступити. Проте після виступу дехто з активістів почав називати депутатів сепаратистами, ці слова обурили депутата Віталія Вітусевича, який вступив у полеміку з активістами. Дискусія до конструктиву не призвела, ба більше, спричинила бійку між депутатом та активістами.