Обурені батьки подали петицію до Житомирської міськради з проханням припинити збір довідок про місце реєстрації учнів. Автор зазначає, щоб отримати таку довідку потрібно вистояти довжелезну чергу, при тому, що згідно чинного законодавства батьки не зобов'язані надавати такі довідки у заклади освіти. Він вимагає для вирішення проблеми скористатись інформацією про реєстрацію та перевіряти інформацію, яку батьки вже надали при поданні заяви на зарахування дитини до школи, шляхом подання єдиного запиту про підтвердження реєстрації учнів до Управління ведення реєстру ТГ безпосередньо самим Департаментом освіти ЖМР.

«Відповідно до звернення Департаменту освіти ЖМР керівникам загальноосвітніх закладів з вимогою надання довідок про місце реєстрації учнів 1-11 класів в школах оголосили про збір даних довідок.

Доводимо до відома, що це обурило батьків, оскільки отримання такої довідки потребує витратити значного часу та зусиль. Також згідно чинного законодавства батьки не зобов'язані надавати такі довідки у заклади освіти та органи територіального управління.

Крім того, отримання довідок для всіх учнів м. Житомира спричиняє великі черги до Управління ведення реєстру ТГ, оскільки не всі ЖЕКи та ОСББ надають такі довідки.

Тому вимагаємо:

– припинити збір вказаних довідок;

– для вирішення проблеми скористатись інформацією про реєстрацію, яку батьки вже надали при поданні заяви на зарахування дитини до школи;

– перевірити цю інформацію шляхом подання єдиного запиту про підтвердження реєстрації учнів до Управління ведення реєстру ТГ безпосередньо самим Департаментом освіти ЖМР», – йдеться у петиції.

Автор подав петицію 9 листопада і з моменту публікації вона вже набрала 102 підписи. Але часу ще вдосталь, тому кожен, хто підтримує цю пропозицію, може долучитись до підписання.