В Малині активізували свою діяльність праворадикальні активісти «С14».

Первинна організація в Малині утворилася шляхом ребредингу ГО White Pride Малин та перехід діючого членства в С14. Рейди по точкам продажу алкоголю та цигарок, замальовування наркотичних графіті, шевченковські читання це не повний перелік діяльності правої молоді.

Звісно, що не всім в Малині сподобалася подібна активність праворадикалів. Прозвучала навіть думка, що акція насправді замовна і спланована задалегідь, щоб руками молодиків прибрати конкурента.

Хто насправді ці молоді люди, що стали на шлях активної громадської позиції? Націоналісти-радикали чи неонацисти?

Якщо говорити в цілому про діяльність 14 то за останній період часу активісти цього руху фігурували в низці гучних скандалів, а також ряду кримінальних справ. Перелік "діяльності нв благо України" вражає: розбої, напади "активістів" на співробітників телеканалів "Інтер" і Newsone, проведення ряду сумнівних акцій. Звісно на думку лідерів руху, напади на журналістів — це всього лилше "народний суд", до якого змушені вдаватися самі люди через те, що влада не може справлятися зі своїми обов'язками. Зокрема, 9 лютого 2019 року в самому центрі столиці під час проведення акції кандидата на посаду президента України Юлії Тимошенко поліція затримала членів С14. У молодиків було вилучиено газові балончики, ножі й плакати. Звісно, що як завжди пострадали рядові учасники акції, а організатори так і не понесли покарання. В чому ж тоді секрет і хто насправді стоїть за спиною правих в Україні? Здається, що ніби з одного боку правоохоронці дозволили собі лишнього, а з іншого боку відбувся взагалі штурм системного об'єкта? За словами міністра МВС — Арсена Авакова така безкарність може бути пов'язана з заступництвом С14 із боку Служби безпеки України. "Ми несподівано для себе зафіксували співробітництво Служби безпеки та ультраправих радикалів з С14. Прикриваючись правильними гаслами з вимогами розслідувати справу Гандзюк і в певній зв'язці з працівниками СБУ, С14 реалізовувала дуже непорядні справи", - сказав глава МВС. Хоча лідер оранізації відкидає одібні звинувачення в свій бік та говорить про те, що метою С14 є захист прав українців: від соціально-політичних (трудові, корупція і таке інше) до питань ідентичності (мова, історія тощо). Адже, на нашу думку, права саме українців в Україні захищені в багато разів менше, аніж поляків, євреїв чи росіян в Україні.

В Малині який є містом багатоетнічним і де проживає чимало поляків, євреїв та чехів це не найращий спосіб зробити собі політичну кар'єру. І скільки би молоді люди не зробили би гарних на їх думку вчинків. Все може бути перекреслено в одну мить.

Коментарі: