Житомирський виконком 10 жовтня погодив висновок щодо доцільності залучення кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку для реалізації інвестиційного проекту «Проект модернізації громадського тролейбусного парку м. Житомир».

Проектом передбачається закупівля 49 тролейбусів із запасними частинами, діагностичним обладнанням та миючим комплексом. Із числа нових тролейбусів 30 одиниць будуть використані для покриття недостачі рухомого складу електротранспорту, 19 одиниць – для заміни та списання старого рухомого складу.

Крім закупівлі тролейбусів, у рамках проекту планується будівництво нової тролейбусної лінії протяжністю 4,5 км.

«Ми вже на фінальній стадії отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку. Минулої п'ятниці я був у Києві, ми зустрічались щодо цього проекту. За графіком наступне: нам зараз треба прийняти рішення виконкому, яким ми фактично підтверджуємо свої наміри. Адже наприкінці цього місяця буде відбуватися засідання комітету, який буде розглядати надання місту Житомиру грант у розмірі приблизно 2 млн євро.

Для цього проекту додатково буде виділятися грантова складова, яка передбачає будівництво нових тролейбусних ліній по місту Житомиру. Власне кредит – це 10 млн євро. Частина цих коштів піде на оснащення цього підприємства і основна частина (більше 9 млн євро) – на закупівлю тролейбусів», – зазначив Сергій Сухомлин.

vikonkom10__3__1600_1067_4_w.jpg

На кредитні кошти міська рада розраховує закупити приблизно 50 тролейбусів, які передадуть на баланс ТТУ.

«Якщо все відбудеться по графіку, то до кінця цього року або у січні наступного уже може відбутись перший тендер по закупівлі цих тролейбусів», – додав Сергій Сухомлин.

Після прийняття рішення виконкому буде подано дві заявки: перша – до Міністерства фінансів, друга – до Антимонопольного комітету.