У Житомирі власникам МАФів, які продають алкогольні та тютюнові вироби, зменшили коефіцієнт плати на утримання об’єктів благоустрою з трьох до двох. Це рішення розглянули на черговому засіданні виконкому, який відбувся 18 липня.

«Враховуючи звернення громадських організацій та підприємців, на розгляд виконкому вноситься проект рішення про внесення змін додатків до рішення виконавчого комітету міської ради №887 від 21.09. 2016 р. Ці зміни стосуються додатків даного рішення, а саме додатку №1, розділ 10 виключити і розділ 11 рахувати розділом 10. У додатку №1 коефіцієнт використання тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності – продаж тютюнових виробів та продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв – з трьох змінити на 2. І в додатку № 2 пункт 34 виключити», – доповів в.о. начальника управління комунального господарства міськради Віталій Шевчук.

Член виконкому Наталія Павлюк, яка заключає відповідні договори з власниками МАФів, поцікавилася системою перерахунків.

«По 140 договорах вже проплатили до кінця року. Якщо ми перейдемо на значний коефіцієнт, то чи зможе бюджет повернути кошти тим, хто вже заплатив? Якщо ми приймемо рішення, наприклад, із 1 серпня, то треба розуміти, що треба буде повернути їм кошти», – зауважила Наталія Павлюк.

Члени виконкому почали сперечатися щодо питань, коли рішення вступає в силу і як можна розібратися в цій ситуації.

«Якщо немає конкретної дати, то рішення вступає в силу після підписання міського голови», – додала секретар міськради Наталія Чиж.

Тож Сергій Сухомлин запропонував внести зміни до проекту рішення, а саме: вказати чітку дату введення його в дію – з 1 серпня 2018 року, інспекції з благоустрою провести роботу з підприємцями, які заключили договори по зарахуванню цих коштів на наступний рік.
Пропозицію підтримали 17 із 18 присутніх членів виконкому.

Коментарі: