Мова про директора одного з держлісгоспів Житомирщини і депутата облради, який засвітився в низці скандалів і корупційних схем.

У Малині один за одним встановлюють дитячі майданчики. Очевидно, така активність певною мірою пов’язана і з майбутніми парламентськими виборами: гойдалки й пісочниці з’являються ніби гриби після дощу, і всі – за сприяння народних чи обласних депутатів. Діти радіють, батьки дякують за такі «подарунки» фактично за їхні ж, платників податків, кошти. Місцева влада тим часом теж поспішає подякувати і називає ім’я цих добродіїв-депутатів.

Інформація про черговий дитмайданчик з’явилася на офіційній сторінці Малинської міської ради у Facebook.

«У мікрорайоні заводу «Прожектор» з’явився дитячий майданчик, кошти на які було залучено за сприяння народного депутата Павла Дзюблика та на умовах співфінансування міської ради», — підписали фотографії з місця події у дописі.

Зазначається, що це лише один із восьми таких «співфінансованих» майданчиків, які незабаром з’являться у всіх мікрорайонах міста.

«З початку року у Малині комунальниками встановлено уже три майданчики. Два попередніх — у мікрорайоні вулиці Героїв Малинського підпілля та на Лісовому кордоні. Вони з’явилися за сприяння депутатів обласної ради Олега Дзюбенка та Олександра Павлушенка, — йдеться далі у повідомленні.

Усе б нічого, якби не прізвища деяких вказаних депутатів — усі вони досить відомі, але кожен по-своєму. Перше — Дзюблик — багатьом уже «приїлося», бо постійно маячить у Facebook-спільнотах, які охоплюють райони виборчого округу нардепа. Друге — Дзюбенко — менш відоме для всієї області, але в Малині його знають добре, і відгукуються так само (офіційно, а тет-а-тет можуть нашептати дещо цікаве). І нарешті третє — Павлушенко — не так невідоме для малинчан, хоча живе він у цьому місті й має там багато майна, зате часто на вустах у жителів північних районів Житомирщини, звідки «слава» про нього розійшлася чи не по всій області.

Мотиви нардепа Дзюблика, який прагне виконати всі обіцянки перед виборами, і обласного депутата Дзюбенка, директора ДП «Малинське лісове господарство», який певно теж бачить себе десь далі цих крісел, — тут зрозумілі. А от чому Павлушенко вирішив переключитися зі встановлення дитмайданчиків у населених пунктах Овручинни, яку представляє в облраді, саме на Малин? Хіба тільки як колега Дзюбенка — по облдепутатству (вони обидва від БПП) і по лісу. Як свідчить його декларація, ні. Що, між іншим, цікаво, бо репутація, яка закріпилася за ним — таких називають «чорними лісорубами» — змушує задуматися.

Так, Олександр Павлушенко вже десять років очолює ДП «Словечанське лісове господарство», що на Овручинні і є одним із найбільших в області. За роки директорства лісгоспом і депутатства він зібрав цілий послужний список корупційних скандалів. Щодо його діянь ведуть розслідування як правоохоронці, так і журналісти.

Одне з таких опубліковано на сайті «20 хвилин».

(Матеріал із іншими фото тут).

Серед іншого, прославився пан Павлушенко такими собі «дитячими» забавками для «справжніх» чоловіків. У 2011 році він дозволив майже двом сотням джипів влаштувати автоперегони бездоріжжям неподалік північного кордону з Білоруссю. І це не просто в лісі, а на території Поліського заповідника, де не те, що їздити, а навіть ходити заборонено. Як зазначається у вищезгаданій статті, директор Словечанського лісгоспу й тоді ще депутат райради дав «добро» на такі покатушки зокрема синові нині екс-президента-втікача України Януковича — Віктора Януковича-молодшого.

Крім того, вказується, що під керівництвом Павлушенка на працівників Словечанського лісгоспу відкрито низку кримінальних проваджень. Вони відзначилися корупційними схемами із незаконним видобутком бурштину, закупівлею матеріально-технічних засобів для підприємства, серед яких дорогі автомобілі, без проведення тендеру, а також «схемою» часів Януковича, яка діяла і донедавна і стосується реалізації пиловника.

 «Матеріли кримінальної справи свідчать, що працівники держпідприємства «вчиняли неправомірні дії щодо встановлення вартості необробленої деревини, укладаючи завідомо незаконні договори з офшорною фірмою, занижуючи ціну на деревину, тим самим розтрачаючи кошти державного підприємства»... Навіть після втечі Януковича та його соратників, дана схема ще довго діяла. У період з 2014 по 2016 роки, лісгоспи, серед яких і ДП «Словечанське лісове господарство», використовуючи підконтрольні підприємства – нерезидентів при експортуванні лісоматеріалів та пиломатеріалів, ухилились від сплати податків… Контракти на експорт пиловника хвойних порід та деревини, під виглядом паливних дров, укладалися із зареєстрованими в Лондоні офшорними компаніями», — наводяться приклади у матеріалі.

Однак попри таку славу і залучення у кримінальних справах, Павлушенко продовжує перебувати на вказаних посадах і, наголошується у розслідуванні, «швидко нарощує власні статки та приховує майно, оформлене на близьких», зокрема у тому ж Малині. Хоч це тільки висновки, які випливають із вищенаведених фактів, адже, мабуть, не просто так президент присвоїв йому звання «Заслуженого лісівника України».

Повертаючись до теми дитячих майданчиків, що змусило скандальновідомого лісівника і облдепутата від БПП Олександра Павлушенка переключити свою увагу з Овруча на Малин, коли не за горами вибори парламентські й місцеві, а ще, мабуть, спливає термін контракту з очолюваним лісгоспом, — можна тільки здогадуватися. Як то кажуть в народі, мовляв, від щедрот своїх дали пани нам крихти з панського столу. Діти гойдалки й пісочниці від «панів» із подібною репутацією приймуть, а от дорослим є над чим подумати.

Коментарі: