У рамках Всеукраїнської програми «Арсенал ідей Україна» в Житомирі буде відкрито проект «Арсенал ідей. Житомир». Проектом передбачено проведення тренінгів, ігрової лекційної програми, комплексу розвиваючих занять для дітей, молоді, родин і шкільних груп та створення мистецьких творів. Про це повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.

Відкриття проекту відбудеться 12 жовтня о 14:00 у Житомирському академічному обласному театрі ляльок (м. Житомир, вул. Михайлівська, 7).

Про проект розповіла начальник управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва: «Для реалізації проекту до Житомира прибуде команда із 5 осіб, у тому числі куратори проекту, художники, тренери. За 4 дні вони облаштують кімнату, у якій діти та дорослі зможуть здобувати нові знання через гру, творити та досліджувати, а також передадуть освітню програму, що складається з циклу інтерактивних лекцій та підготовчих тренінгів. Оскільки проект є соціально спрямованим, то провідні сучасні українські художники створять інтерактивні твори мистецтва, доступні для людей з інвалідністю».

Проект реалізується за підтримки Житомирської обласної державної адміністрації. Співорганізатори: Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» та Житомирський академічний обласний театр ляльок.

Ідеї проекту «Арсенал ідей» ґрунтуються на спостереженнях за дітьми та родинами, результатах співпраці з партнерами, міжнародними інститутами.

У програмі тренінгів:

11 жовтня, 14:00 – тренінг з обміну досвідом щодо реалізації освітнього проекту «Арсенал ідей», пошуку партнерів, забезпечення проекту, залучення школярів та родин до відвідування музею. Презентація Всеукраїнської програми «Дитяча Демократія». Проводить розробник програм – Благодійний фонд «Мистецький Арсенал».

Нагадаємо, що про відкриття «Арсеналу ідей. Житомир» начальник управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва анонсувала під час засідання Координаційної ради.

Довідково: Всеукраїнська програма «Арсенал ідей Україна» передбачає створення у містах України постійно діючих освітніх платформ на основі досвіду реалізації проекту «Арсенал ідей» у «Мистецькому Арсеналі» (м. Київ).

У 2017 році у рамках даної програми було створено освітні простори у Харкові, Львові та Мелітополі.

Вибір цих міст для реалізації програми обумовлено наявністю зацікавлених культурно-мистецьких та освітніх організацій, які мають бажання та потенціал сприяти розвитку позашкільної освіти і створювати нові простори для юних жителів міста. Також дуже важливою є активна підтримка проекту органами місцевої влади, що дає організаторам всеукраїнської програми впевненість у його подальшому розвитку.

Всеукраїнська програма реалізується у співпраці Соціальної програми Марини Порошенко, Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» та Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал».

Авторство, розробка та стартове забезпечення програми — Благодійний фонд «Мистецький Арсенал».

Партнери: Посольство США в Україні, Український центр розвитку музейної справи, компанія Epson, Науковий клуб DoMyRoom, Inclusive Friendly.