На базі Бердичівського педагогічного коледжу уже 4-й рік поспіль на фестиваль-конкурс «Музика, що єднає молодь» збираються ті, кому вештататись вулицями чи сидіти у гаджетах нудно. Натомість вони навчаються грі на різних музичних інструментах, а дехто вчить іноземну мову для бездоганного виконання пісні, що сподобалась. Як-от 9-класниця НВК №10 Ангеліна Нечипорук. Дівчина співає з дитинства і постійно ставить перед собою нову планку. Цьогоріч заради пісні, що сподобалась, взялася вчити французьку мову, якої не знає.

«Вчила французьку в школі з вчителем, вивчала всі слова до кожної букви, як правильно все вимовляється. Я вважаю, що майбутнє без співу в мене неможливе. Сподіваюсь, що надалі буду співати на конкурсах, можливо, і в „Голосі. Діти“, „Голосі країни“. Я планую поїхати і сподіваюсь, що у мене все буде добре», – говорить учениця НВК №10 у Бердичеві Ангеліна Нечипорук.

14-річний Женя Школенко з містечка Баранівка з 9-ти років грає на баяні. Хлопець каже: нині це велика рідкість, мало хто цікавиться цим музичним інструментом. Але він у захваті від нього. Тому фестиваль не пропустив.

«Щоб розвиватися, щоб звикати до сцени, не боятися і розвивати свою артистичність, хочу займати якісь місця. Я хочу піти вчитися по музиці десь, мабуть, після 9-го класу. Мій дядько теж колись закінчив музичну школу, дід – самоучка, сам навчився грати на гармошці. Я вирішив, чому б не спробувати грати на баяні», – розповідає баяніст Женя Школенко.

Що таке джаз знають ці бердичівські дівчата. Колектив «Старий рояль» на фестивалі не міг не з’явитись. Його учасниці впевнені: їм є чим вразити глядача і слухача.

«Я б не сказала, що джаз дуже легкий, тому що іноді тобі треба надривати голос, іноді треба співати тихо. Можна показати всю свою харизму голосу, можна зіграти емоціями і показати, що ти вмієш співати добре», – каже солістка колективу «Старий рояль» Божена Вознюк.

Куратор проекту «Музика, що єднає молодь» Ольга Яблонська розповіла: на фестивалі компетентне журі з кандидатів педагогічних наук з Вінниці, Хмельницька, Житомира хоче побачити таланти учнівської молоді з різних міст і сіл України. Цьогоріч до Бердичів таких приїхало більше сотні. Це молодь від 13-ти до 18-ти років молодь з Вінниччини, Житомирщини, Хмельниччини і Київщини.

«Люди потребують той продукт, який видасть наш фестиваль. А це талант, з яким працюють викладачі, вчителі. Головне, щоб вони підібрали правильну рамку і представили цей продукт для глядача, який сидітиме в залі, в залах нашої України», – говорить пані Ольга.

Конкурс інструментального і вокального мистецтва зібрав ансамблі,  виконавців академічного, народного і естрадного вокалу. Разом із тим на сцені коледжу журі дивують сольні виступи на різних музичних інструментах і ансамблева гра.

«Діти, які володіють інструментом, це інші діти, які відрізняються від тих, які навчаються математиці, кібернетиці. Вони більш творчі, їм багато що вдається, вони схильні до мов», – каже Ольга Яблонська.

Переможці фестивалю отримали дипломи. Наступного року на гостини до Бердичева чекають більшу кількість юних підкорювачів сцени. Адже це безкоштовна можливість перед фахівцями показати усю безмежність і насиченість свого таланту.