18 березня у Радомишлі відбулося засідання депутатів Радомишльської міської ради, де також були присутні член Громадської ради, головний лікар Радомишльського ЦРЛ, заступник головного лікаря, начмед, заступник завідуючого пологового відділення, лікар-педіатр та голова профспілки медзакладу.

Про це написала на своїй сторінці у Фейсбуці Таїсія Василюк.

Як зазначено у повідомленні, керівники закладу зайняли позицію закрити відділення, депутатський корпус — навпаки. Серед основних причин закриття пологового — перехід у 2020 році на чотири госпітальні округи по всій Житомирській області та відсутність лікаря-неонатолога в лікарні.

"Ця складна ситуація виникла не вчора і не рік назад. Вона виношувалась роками. Чому воно так сталось? Чинників занадто багато. І відсутність молодих спеціалістів через брак житла та заробітну плату в розмірі 4700 і мабуть ще є чисто життєві моменти які теж зіграли в сторону негативу. Але складна ситуація і в дитячому відділенні та й в самій дитячій поліклініці з педіатрами.
Провели нас і по відділенням. Все, що потрібно було мені побачити і поспілкуватись я побачила і почула. Проблеми, які були 5 років назад такі й залишились. Чому? Питання мабуть до головного лікаря. Головний лікар - це хазяїн, який має дбати. А коли я бачу і чую від керівників закладу, у яких на кону закриття пологового і не достатньо аргументів про придбання житла молодим спеціалістам. То хочу зробити висновок і сказати - своїми діями закриття пологового відділення опираючись на медичну реформу Ви можете зіграти в негатив перетворення міста Радомишль в смт. Немає школи і лікарні - немає розвитку громади", — зазначила Таїсія Василюк у повідомленні.

Також цього ж дня вона виклала на своїй сторінці звернення до Радомишльського міського голови.

Нагадаємо, що в Радомишлі через ряд причин планується закрити пологове відділення. Однак радомишляни виступили проти цього рішення, і на сайті Радомишльської міської ради з'явилася відповідна петиція.

Коментарі: