У Житомирській області все більше батьків для своїх дітей обирають інклюзивне навчання. Загалом на Житомирщині у 233 загальноосвітніх закладах навчається майже 600 дітей з особливими освітніми потребами. У таких школах створюються відповідні умови для надання якісних освітніх послуг для кожного учня. Про це повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.

У 233 загальноосвітніх закладах області вже навчається 589 дітей з особливими освітніми потребами. Цьогоріч інклюзивне навчання обрали ще 155 батьків дітей, які до цього навчалися за індивідуальним планом вдома або ж відвідували інтернатні заклади.

Так, у загальноосвітній школі №28 м. Житомира ім. гетьмана І. Виговського у 2018-2019 році навчається 16 дітей з особливими освітніми потребами, з яких 4 дітей пішли до першого класу. За словами директора школи Яніни Глінчевської, за кожним учнем закріплений асистент вчителя.

«У школі створюються всі умови відповідно до положення про інклюзивну освіту. Працюють психологи та вчителі, які мають подвійну спеціальність, вони також проводять з дітьми з особливими освітніми потребами індивідуальні години», – розповідає Яніна Глінчевська.

У навчальному закладі в окремому кабінеті психолога створили окремий куточок, де є багато розвиваючих ігор, матеріалів для моторики тощо. Діти з особливими освітніми потребами займаються у спеціальній пісочниці для релаксації. Також обладнали зручний куточок у медіатеці школи.

Директор школи розповідає, що придбали чотири планшети для дітей. Наприклад, на інклюзивному навчанні є дитина, котрій важко самостійно писати, тому вона друкує на планшеті.

«Батьки водили вже своїх дітей на обстеження до фахівців. Спеціалісти відзначають, що є позитивна тенденція, діти адаптовуються. Навіть за перші кілька місяців навчання вже є помітні зміни», – говорить директор школи.

За її словами, дітей з особливими освітніми потребами тепер можна залишати і у групі продовженого дня, якщо батьки працюють.

inklyuziya1611__1__949_1119_4_w.jpg

inklyuziya1611__2__1280_949_4_w.jpginklyuziya1611__3__890_1200_4_w.jpginklyuziya1611__4__890_1200_4_w.jpg