Головне управління ДФС у Житомирській області звертає увагу роботодавців на те, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» буде проведено комплекс заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками. Про це повідомив під час прес-конференції, яка відбулася 9 жовтня, начальник управління податків та зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Житомирській області Денис Омельянчук.

«Даним розпорядженням передбачено посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.

Нагадуємо, що відповідно до норм трудового законодавства працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу фіскальної служби.

Оформлюючи нового працівника на роботу, суб’єкту господарювання необхідно: укласти в письмовій формі трудовий договір, оформити наказ про прийняття на роботу, повідомити орган ДФС про прийняття працівника на роботу», – розповів Денис Омельянчук.

Також він додав, що заробітна плата в конверті не надасть жодному працюючому громадянину гарантій у вигляді лікарняних відпусток та пенсійного забезпечення.

«Наші роботодавці повинні забезпечувати соціальні гарантії своїм найманим працівникам. Для статистичних даних станом на 1 вересня середня заробітна плата в області складає 7 тис. 470 грн. Тобто у порівнянні з середньою зарплатнею станом на 1 січня вона збільшилася на 1 тис. 047 грн.

Таким чином, ми бачимо тенденцію щодо збільшення заробітної плати в цілому по Україні і в цілому по області.

Хотілось би сказати, що кожен найманий працівник та кожен робітник повинні розуміти, що заробітна плата в конверті не надасть йому жодних гарантій у вигляді лікарняних відпусток та пенсійного забезпечення – це по-перше. По-друге, податки, які отримуються із заробітної плати у вигляді податків на доходи фізичних осіб, осідають на місцевих бюджетах та спрямовується на вирішення соціальних побутових питань безпосередньо кожного району», – додав Омельянчук.

Нагадаємо, що цього року податкова міліція Житомирщини вилучила товари підакцизної групи на суму 12,7 млн грн, з яких 10,4 млн грн надійшли до державного бюджету.

img_0910_1600_1067_4_w.jpg