До поліції 4 грудня звернулось відразу троє жителів області із подібними заявами про викрадення їх банківських карток, а згодом і коштів з рахунків. Поліцейські встановили причетних осіб, а заявникам порадили більш відповідально ставитись до збереження таких документів. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.

«55-річний бердичівлянин розповів, що його картка зникла, коли він знаходився в одній із кімнат гуртожитку у райцентрі уранці з 06:00 до 11:00. 42-річний житомирянин не знайшов свою вдома після короткострокових відвідин незнайомця. А 68-річна жителька м. Овруча втратила 5 тис. грн, які невідомим чином зникли з її банківського рахунку», – йдеться у повідомленні.

В усіх названих випадках поліцією були розпочаті кримінальні провадження за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 185 (Крадіжка) ККУ.

У ході проведених заходів поліцейські встановили особи чоловіків, причетних до цих правопорушень. У Бердичеві – це 30-річний раніше уже судимий місцевий житель, який, отримавши картку, зняв з рахунку наявні там 700 грн та відтоді за місцем свого проживання не з’являється. У Житомирі 34-річному молодикові вдалося розжитися 900 грн. Він свою вину визнав та дав свідчення поліцейським. А в Овручі причетним до крадіжки виявився онук, який потайки від бабусі скористався її карткою.

Поліцейські проводять необхідні слідчі дії для притягнення встановлених осіб до відповідальності, водночас застерігаючи інших жителів області: крадіжки коштів з банківських рахунків стали можливими через зберігання карток та пін-кодів доступу до них разом у легкодоступних місцях. Намагайтеся унеможливити отримання сторонніми конфіденційної інформації, пов’язаної з фінансовими операціями.

Нагадаємо, що на Житомирщині кілька жителів, повіривши невідомим абонентам, які телефонували від імені банківських установ, втратили власні кошти.