Під час сесії міської ради, яка відбулася 7 лютого, до депутатів звернувсяголовний лікар Житомирського обласного центру крові Анатолій Чугрієв. Лікар виступив для того, щоб привернути увагу суспільства до донорства. У Житомирі та в області в цілому ситуація склалася таким чином, що немає достатньої кількості донорів. Найбільшу кількість компонентів крові потребують реанімаційні, хірургічні та терапевтичні відділення лікарень.

«Напевно, є багато способів врятувати життя. Один із них – це вчасно перелляти компоненти або кров людині і таким чином її врятувати. Сьогодні допомоги банку крові потребують пацієнти реанімаційних та хірургічних відділень, а також онкогематологія. Сьогодні жоден хворий з лейкозом не може без тромбоцитів отримати хіміотерапію.

Проблема полягає в тому, щоб знайти донорів для отримання тромбоцитів. Їх потребують пацієнти з порушенням крові, хворі на гемофілію, які потребують 8-9-го фактора згортання і, безумовно, особи після бойових дій, поранень.

За даними Ізраїлю, близько 40% поранених потребують компонентів крові. Відділення, яким необхідна кров, – це насамперед реанімаційні відділення, 53% цих компонентів ми віддаємо їм», – пояснив головний лікар Житомирського обласного центру крові Анатолій Чугрієв.

sesiya45070219__168__1600_1067_4_w.jpg

sesiya45070219__169__1600_1067_4_w.jpg

Наразі в Житомирі кількість донорів скоротилася вдвічі і на сьогодні є лише 65% від потреб лікарень.

«Відповідно, для визначення стану донорства є об'єктивні критерії, показники. І Рада Європи, наприклад, використовує такий показник, як кількість донорів на 1000 осіб населення. На превеликий жаль, ми відстаємо від наших сусідів, від країн Європи.

Практично за 6 років на Житомирщині кількість донорів скоротилася вдвічі. Це обмежило можливість пацієнта вчасно і достатньо отримати кров.

«Ми отримуємо наприкінці року дані з усіх лікарень та розраховуємо, яка кількість донорів необхідна для виготовлення компонентів. Зараз у Житомирі ми маємо лише 65% донорів від потреб», – зазначив Чугрієв.

Для вирішення проблеми з донорством крові, для забезпечення пацієнтів необхідною кількістю, приваблення нових донорів та уваги суспільства до цієї проблеми обласний центр крові пропонує розміщувати соціальну рекламу, розповідати про це в школах та всіляко підтримувати.

«Кров здають 70% населення – це  безробітні. На превеликий жаль, йде тенденція до скорочення студентства. Соціальні гарантії від держави – насамперед це сплата за здавання крові – 160 грн за літр, а це практично дається тільки тим донорам, які здають кров регулярно. Виплата грошової допомоги студентам, яку обіцяла за законом держава, фактично не здійснюється, оскільки немає врегульованого механізму, який має затвердити Кабмін. Донор сьогодні отримує 20 грн  на підсилення харчування.

Центр крові подав розпорядження голові облдержадміністрації на збільшення вартості до 60 грн. Сподіваюсь, що документ буде підписано.

Обласний центр крові просить концентруватися насамперед на соціальній рекламі по місту, покращенні іміджу донорства і, відповідно, ми запроваджуємо корпоративне донорство», – зауважив головний лікар.

sesiya45070219__170__1600_1067_4_w.jpg

sesiya45070219__171__1600_1067_4_w.jpg

sesiya45070219__177__1600_1067_4_w.jpg