Дворічній Каті Наумчук із Житомира необхідна трансплантація кісткового мозку. У дівчинки – лейкемія. Операцію готові зробити в Італії. Для цього потрібно зібрати 120 тис. євро в найкоротші терміни. Бо саме зараз дівчинка в стані ремісії, коли і потрібно робити пересадку, – за матеріалом ТСН.

Спочатку Катруся соромиться камери, але дитяча цікавість бере верх. Дівчинка хапає маму за руку та квапиться на прогулянку. Мама каже, що настрій у дитини постійно змінюється, вона багато плаче. Зараз Катруся знаходиться у стані ремісії, тому їй дозволили вийти на вулицю. На обличчі – спеціальний респіратор, бо будь-яка інфекція для дитини небезпечна.

«Вона у нас так любила танцювати і гратися, і малювати, і кубики складати», – розповідає мама Катрусі Ольга Наумчук.

Навесні цього року на тілі дитини з'явився висип – батьки викликали педіатра. Він сказав, що у дівчинки алергія, але тижневе лікування не дало жодного результату, дитина стала млявою та байдужою. Мама відвела Катрусю до інфекціоніста і вже там дівчинці поставили страшний діагноз.

«Гостра гібридна лейкемія, група високого ризику. Зараз вона знаходиться у стані після етапів проведення хіміотерапії. Із всіх етапів необхідно пройти ще один блок із подальшою трансплантацією кісткового мозку», – говорить в.о завідувача відділення трансплантології кісткового мозку лікарні «Охмадит» Олександр Лисиця.

За результатами аналізів, родичі дитини не можуть бути донорами. Лікарі кажуть: потрібно шукати інших – за кордоном, бо в Україні такі операції не проводять. Є пропозиція лікувати Катрусю в Італії. Вартість такої операції становить 120 тис. євро. Квитки на літак до Верони готова надати компанія МАУ.

«Коли вона плаче, я відразу беру її на руки і ношу дуже, дуже часто», – говорить мама Каті Ольга Наумчук.

Мама Катрусі – медсестра в декреті, а тато працює механіком на заводі, таких грошей на лікування дитини вони не мають і вже вичерпали всі свої заощадження.

«Добрі люди допомогли нам зібрати кошти, щоб ми могли поїхати на лікування, і найголовніше, про що я мрію, – щоб дитина була здорова», – говорить мама Каті Ольга Наумчук.

Часу залишилося вкрай мало. Батьки дуже бояться не встигнути. Картка Приватбанку: 5168 7427 0859 8796 – Наумчук Валентин Вікторович (тато), тел.: (063) 211-18-59.