Навчання у музичній та художній школах Бердичева зростає у ціні. Уже є відповідне рішення виконкому. Наприклад, у музичній школі досі діяла плата, встановлена у 2015 році: вокал, фортепіано, синтезатор, гітара – 120 грн; акордеон, скрипка, віолончель, духові та ударні інструменти – 100 грн, домбра, баян, бандура – 80 грн. Нині оплату збільшено на 50 грн за усіма напрямками.

«На 100% звільняються від плати діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти-сироти, діти без батьківського піклування і діти загиблих учасників АТО. Сьогодні ми пропонуємо на 50% знизити плату для дітей усіх батьків зі статусом учасника бойових дій», каже начальник міського управління культури Валентина Кузьменко.

Із 450 учнів музшколи 116 – пільгової категорії. Зараз же цей список збільшиться. Разом з тим сюди ходять діти з Бердичівського району. Як бути з оплатою їхнього навчання?

За словами міського голови, районне керівництво зробило декілька нетолерантних кроків у місті. А за навчання і розвиток сільських дітей у Бердичеві не платить.

«Було зроблено так, що багато структур, які на території міста, перереєстровані в районі. Надходження пішли до районного бюджету», – говорить міський голова.

Члени виконкому вирішили звернутись до районної влади, щоб там подумали про дітей з району.

«Думаємо, що мудрість районного керівництва приведе їх до правильного рішення. Бо не можна ставити людей в рамки, що дитина не зможе займатись в секції і школі. Питання треба врегулювати на рівні фінансових управлінь», каже Василь Мазур.

Телефоном ситуацію прокоментувала голова Бердичівської районної ради Софія Томашевська. З її слів, близько 50 дітей з міста навчається в Гришковецькій гімназії. Район не звертається по компенсацію за міських дітей. Що ж до об’єктів на території міста, які перереєстрували в район, то, каже, обслуговують вони мешканців сіл і тамтешніх підприємців. А отже, всі податки мають йти не в місто, а у районний бюджет.

Рішенням міськвиконкому ціни на навчання в музичній і художній школах піднято. Заняття в художній школі для всіх предметів закладу зростає на 40 грн і складає 150 грн на місяць. Дітей поки вирішили не ділити на міських і районних, сподіваючись знайти порозуміння.

Коментарі: