11 березня так звана робоча поїздка президента, Петра Порошенка, до Житомира, яка більш була схожа на агітаційну, не пройшла так безхмарно, як можливо хотілося керівництву міста та області.

Читайте в тему: Петро Порошенко: Ви сьогодні втілюєте децентралізацію і змінюєте разом зі мною всю Україну

Ряд громадський діячів Житомирщини та деякі правозахисні організації Житомирщини, що здійснювали спостереження за агітаційною поїздкою Петра Порошенка в Житомирі.  Наголошують проряд суттєвих порушень.

Зокрема на офіційному сайті президента цей візит зазначений як робочий. І відповідно до Закону України "Про вибори Президента України" кандидатам на пост Президента України, які обіймають посади, заборонено використовувати службові чи виробничі наради для передвиборної агітації (частина 15 статті 63).

Але не менше з тим, президент не гребує використовувати своє службове становище для здійснення передвиборної кампанії.

Як повідомляє ГО "Успішна варта" 11 березня в Житомирі Порошенко провів засідання Ради регіонального розвитку Житомирщини за участю представників місцевого самоврядування та виконавчої влади, в тому числі губернатора Житомирської області Ігоря Гундича, мера міста Житомир Сергія Сухомлина, голови обласної ради Володимира Ширми, а також віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка.

Матеріал агітаційного характеру про візит Порошенко розміщений на сайті Житомирської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, згідно з частиною 1 ст. 64 Закону України про вибори президента, заборонено здійснення агітації представникам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам, їх посадовим і службовим особам в робочий час. Спостерігач «Успішна варта» Сергій Форест також здійснював моніторинг зустрічі президента Порошенко з виборцями, яка проходила на центральній площі міста з 18:00 до 19:00.

Перед зустріччю спостерігач зафіксував централізований підвіз на автобусах співробітників бюджетних установ для участі в агітаційних заходах. На зустрічі з кандидатом брало участь близько 800 осіб, при цьому учасників зустрічі пропускали по попередньо складеними списками. В порушення закону, офіційний спостерігач від «Успішна варта» не був допущений представниками поліції на мітинг кандидата. Нагадаємо, частина 1 статті 157 Кримінального кодексу України «Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача» передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання діяльності офіційного спостерігача при виконанні ним своїх повноважень.

Під час мітингу кандидата представники організації «Національний корпус» проводили контр-мітинг із закликом притягнути до відповідальності чиновників-корупціонерів. Перед людьми з плакатами за парканом виставили молодих хлопців, схожих за віком на школярів. Молодь з прапорами перекривала плакати, а вигуки заглушалися музикою.

                                                                          У місті Житомир активісти зустрічають президента

Учасники «Національного корпусу» 11 березня провели чергову акцію під час виступу Петра Порошенка у Житомирі. Трансляцію акції можна було подивитися в Youtubі.

Глава держави вийшов на сцену під вигуки «Ганьба!». Декілька представників «Нацкорпусу» з плакатами підійшли до сцени, вимагаючи посадити до тюрми винуватих у розкраданнях в оборонпромі. Решті націоналістів, серед яких було багато дівчат, підійти до сцени не пощастило через кордон силовиків. Людей за металеву огорожу, де розташували вдячних пенсіонерів і бюджетників, пропускали через «рамку». Президент пообіцяв «перемогти бідність остаточно», але чию – не уточнив. Заявив про підвищення пенсій на 554 гривні, відтак у відповідь почув: «Фу!» і «Брехло». О 18 годині 45 хвилин гарант покинув майдан облцентру.

Нагадаємо, в лютому-березні президент Порошенко провів 10 робочих поїздок та засідань локальних Рад регіонального розвитку (Одеса, Кіровоград, Маріуполь, Запоріжжя, Львів, Миколаїв, Дніпро, Черкаси, Житомир). Головування Глави держави на засіданнях локальних рад регіонального розвитку активно використовувалося для освітлення програмних засад кандидата на пост Президента України і оголошення де-факто передвиборних обіцянок. При цьому всі ці візити вказуються на сайті президента в якості його робочих поїздок. Як відзначали правозахисники «Успішна варта» в проміжному звіті зі спостереження за виборами - 2019, необхідно більш чітке розмежування посадовий і агітаційної діяльності Петра Порошенка з метою запобігання використанню офіційних заходів органів влади у виборчих інтересах.

За матеріалами: ГО "Успішна варта"

Коментарі: