Бердичівські першокурсники-медики у білих халатах, як справжні лікарі, готуються до першої серйозної клятви у житті – клятви Гіппократа.

«Для мене це все… хочу бути медиком, з дитинства про це мріяла, подобається лікувати людей», – говорить Ліза Прищепа з Бердичева, вчиться на медичну сестру.

«Це благородна професія, у мене в сім’ї це прийнято вже так», – каже Анатолій Гетьманенко з Кіровоградської області, вчиться на стоматолога-техніка.

Ці 98 першокурсників навчаються у Бердичівському медичному коледжі за напрямками лікувальна справа – фельдшери; медсестринство та стоматологія. 66 із них – бюджетники. Вступили сюди після 9-го і 11-го класів. Вчитимуться 4 роки. Посвята в студенти для них – відповідальна подія.

«У подальшому кожен зрозуміє і побачить, що дійсно він переступив крок і стає янголом у халаті, який виконуватиме свої професійні обов’язки згідно покликання і клятви», – каже в.о.директора коледжу В’ячеслав Шевченко.

Підтримати молодших студентів прийшли старші друзі. Не так давно вони теж співали гімн на латині, давали клятву Гіппократові. Сьогодні хлопці і дівчата впевнені: з вибором у житті не помилились.

«У мене працює тітка лікарем. Я подивилась, як вона працює, старається і мені сподобалось працювати з людьми. Коли ми проходимо практику, то я дійсно розумію, що медицина – це моє, бо у мене виходить багато чого, натхнення є і плани йти далі», – говорить майбутній фельдшер з Бердичева Олена Кошман.

«Ми можемо вплинути на такий процес, як життя людини, допомогти їй одужати, надати сил. Незважаючи на непогоду, тепло гріє нас всередині душі. Завдяки тому, що ми відчуваємо, що ми потрібні і ми можемо допомогти якось людям», – додає майбутній фельдшер з Коростеня Аліна Скрябіна.

До викладачів коледжу цьогоріч приєднався священнослужитель отець Іван Цихуляк, який освятив студентство у добру путь.

Після випуску частина хлопців і дівчат вчитиметься далі, решта – працюватиме у медзакладах, говорить в.о. директора закладу. За статистикою, каже він, малий відсоток випускників працює в іншій сфері.

«На сьогоднішній день гостро постає питання щодо регіонального замовлення, питання, що зробити, щоб не було витоку кадрів за межі області, України взагалі. Наші студенти їдуть до Польщі, Німеччини, Словаччини, як це вирішити – це все не від нас залежить», – каже чоловік.

У День студента для винуватців свята звучить багато теплих слів і настанов. Цьогоріч заклад випустить 102 студенти.